تهران ، میدان رسالت ، ابتدای خیابان سمنگان ، پلاک 570 _ تلفن: 77455812 -77806668

کرایو تراپی به معنی فریز کردن ضایعات پوستی با ترکیبات شیمیایی با درجه حرارت بسیار پایین است .
فریزکردن روشی شایع و نسبتا ارزان و بدون عارضه است که در درمان طیف وسیعی از بیماریهای خوش خیم پوستی شامل ضایعات ویروسی مثل زگیل و مولوسکوم کنتاژیوزوم ، ضایعات پوستی ناشی از آفتاب و افزایش سن ،برخی از ضایعات عروقی ،اسکارهای برجسته تا حتی برخی از ضایعات بدخیم (در مراحل اولیه) قابل استفاده است .
شایع ترین ماده کاربردی در کرایوتراپی ،نیتروژن مایع با درجه حرارت 196- درجه سانتیگراد است .نیتروژن مایع را می توان با روش های مختلفی مثل اسپری کردن روی پوست ،استفاده از اپلیکاتور پنبه ای یا پروبهای مخصوص برای درمان ضایعات به کار برد که در این مرکز از روش اسپری کردن استفاده می شود .
این روش به صورت سرپایی در مطب انجام می شود و نیتروژن مایع حدود 15 تا 45 ثانیه روی ضایعه اسپری میشود .پس از انجام فریز ،قرمزی و احساس سوزش و درد در ناحیه درمان شده طبیعی است حتی گاهی تاول نیز ایجاد میشود که باید از دستکاری کردن آن اجتناب شود . معمولا نیاز به مراقبت خاصی نمی باشد و علایم تحمل می شود و طی چند روز تا چند هفته رفع می شود . اگر علایم غیرعادی مثل تورم بیش از حد ،گرمی ،ترشح زردرنگ ،خونریزی یا درد شدید عارض شد مراجعه به پزشک معالج ضروری است .اغلب نیاز به تکرار فریز کردن هر 3 تا 4 هفته می باشد تا ضایعه کاملا رفع شود .درنهایت در محل درمان ممکن است کمرنگ شدگی یا پر رنگ شدگی مختصر در پوست ،ریزش موی منطقه ، بی حسی آن یا نازک شدن پوست ناحیه رخ دهد که اغلب با گذشت يك هفته تا چند هفته کاملا رفع میشود یا بسیارتخفیف می یابد.

پاسخ بسیاری از مشکلات جنسی

جزئیات تماس

دکتر سعید محمدزاده:

تهران ، میدان رسالت ، ابتدای خیابان سمنگان ، پلاک 570

تلفن: 77455812 -77806668

همراه: 09121464661

ایمیل : info@drmohmadzadeh.com