روابط زناشوئی از دیدگاه معنوی و ارتباط قلبی

یک اصل کلی این است که زن و شوهر نمی توانند بدون داشتن رابطه جنسی سالم ، رابطه عاطفی خوبی در محیط خانه داشته باشند و بالعکس هنگامی می توانند رابطه جنسی لذت بخشی داشته باشند که به نیازهای عاطفی یکدیگر توجه داشته باشند .

نکات محیطی ارتباط جنسی :

زن وشوهر از نظر جسمی و روحی آماده باشند . مثلا اگر در محیط شغلی خود مشکلی داشته اید ، آن روز وقت مناسبی برای نزدیکی نیست . محیط امن و آرام در هنگام نزدیکی ارزشمند است .

توجه به نظافت و بهداشت شخصی نظیر مسواک زدن ، حمام کردن ، نکشیدن سیگار و ... هر بوی زننده ای ، تاثیر روانی شدید در زوجه ایجاد می کند و بی احترامی به همسرتان می باشد .

هر عمل عاطفی و عاشقانه و با محبت که دل را شاد کند ، عبادت است . یکی از این اعمال ، ارتباط جنسی است . پس بهتر است قبل از نزدیکی با وضو باشید . وضو ، حس شهوت را از قلب و روان شما دور می کند.

نکات جسمی و عاطفی نزدیکی :

شهوت و میل جنسی ، بین حیوانات و انسانها مشترک می باشد . مانند آهن ربایی است جهت ایجد میل و در مراحل بعد ضربان قلب ، سفت شدن آلت ، تغییرات پستان و واژن و ... و در نهایت خارج شدن آب منی و انقباض در خانمها . با توجه به اصل نزدیکی که برای واحد شدن روح زوجین می باشد ، بنابراین هنگام نزدیکی ، انسانها با حیوانات تفاوت دارند و عملیات بدن را با توجه قلبی و عاشقانه عبادت انجام میدهند و در ادامه باید با اظهار علاقه از جانب شوهر و بیان کلمات محبت آمیز که حاکی از زیبایی همسرش و تعلق خاطر شوهر به او باشد . خانمها در برابر این کلمات حساسیت ویژه ای دارند و چه بسا از تحریکات بدنی مطلوب تر باشد.

به طور خلاصه در هنگام نزدیکی ، کلیه مراحل جسمانی ، باید با توجه قلبی و روحانی باشد . پس زمان دخول کردن به عهده زوجه می باشد . اگر مرد با آرامش روحی و بدون هیجان (ناشی از شهوت) و عاشقانه ، نزدیکی کند ، انزال زودرس پیدا نمی کند و می تواند صبر کند تا زوجه آمادگی دخول پیدا کند و به موقع دخول کند ، در نتیجه مشکلات روحی و اخلاقی و ... پیش نمی آید .

دخول کردن :

پس قرار شد که معاشقه و ارتباط روحانی زوجین عالی باشد و زوجین در معاشقه از نظر روان ارضاء شوند . دخول کردن به منظور ارضای بدن و شهوت و کمی هم ارضای روان می باشد ، که قرار شد زمان دخول به عهده زوجه باشد .

در شرایط فوق نزدیکی بسیار عالی صورت می گیرد و آرامش روان و شیرینی زندگی بیشتر می شود . اما گاهی همه مسائل را رعایت کرده اند اما باز هم در هنگام دخول کردن ، مرد زودتر انزال می شود . در این صورت به نکات ذیل توجه شود .

- انزال زودرس در دخول کردن اشکال ندارد و بیماری نیست و با مجموعه ای از داروهای گیاهی و توصیه های پزشکی برطرف خواهد شد.

-بعضی ها ختنه شان اشکال دارد و در دخول کردن زود تحریک می شوند که کاری نمی شود کرد فقط توصیه می شود که معاشقه بسیار خوب باشد و کمی قبل از دخول کردن با دست و یا پا آلت زن را تحریک نمایند که وقتی دخول کرد تقریبا همزمان ارضا شوند . استفاده از کاندوم هم کمک می کند . به همین علت به پدر و مادر ها توصیه می شود که فرزندانشان را در 48 ساعت اول تولد یا شش ماه بعد از تولد ختنه کنند . پس بین روز سوم تا آخر شش ماه به علت چسبندگی شدید سر آلت ، ختنه نکنید و گر نه فرزند شما بعد از ازدواج در هنگام دخول کردن انزال زود هنگام پیدا می کند .

بعد از اتمام نزدیکی :

روابط عاشقانه و تحریکات بدنی و کلمات روانی مرد به زن مختص اول ازدواج نیست بلکه در تمام طول عمر مخصوصا در هنگام نزدیکی باید به کار رود و باعث می شود که زن احساس کند که همچنان مورد توجه قرار دارد . در ضمن بعد از اتمام رابطه جنسی ، حتما مرد به همسرش از نظر عاطفی توجه کند و او را در آغوش بگیرد و ببوسد و از کلمات عاشقانه استفاده کند ، زیرا بسیاری از خانمها فکر می کنند که مردان تنها در هنگام نزدیکی به آنها توجه دارند و این امر در دراز مدت موجب سرد شدن روابط می شود .

اولین رابطه جنسی :

بسیاری از دختران جوان در اولین رابطه جنسی دچار ترس و اضطراب زیادی هستند که علتهای مختلفی دارد (باورها ، پرده بکارت خجالت ، مسائل قبلی اجتماعی ، خستگی و غیره ...) پس در مقابل همسر خود آرامش ندارند و در نهایت ، سفتیو گرفتگی عضلات تحتانی لگن و واژن دارند که در هنگام نزدیکی درد و پارگی پیدا می شود .

خاطرات بد شب اول ، باعث بدتر شدن نزدیکی های بعدی می شود و درمان آن روانکاوی و بسیار مشکل است .

در آقایان : به علتهای مختلف مسائل اجتماعی ، فیلمهای مخرب ، خجالت و حتی خستگی زیاد بعد از برپا کردن مراسم عروسی ، در اولین ارتباط جنسی (شب اول) دچار انزال زودرس می شوند. زیرا همانطور که گفته شد ، انزال زودرس (در معاشقه) به علت آشفتگی فکری (به علت خجالت ، شهوت ،و ...) می باشد . وقتی که در شب اول انزال زودرس ایجاد شد ، در نزدیکی های بعدی ، مرد یاد خاطره بد شب اول می افتد و به علت اضطراب و ترس انزال ، وضعیت انزال او بدتر می شود که نیاز به درمان روانکاوی دارد .

پس بهترین کار این است که به زوجین آموزش داده شود که شب اول به فکر آرامش و کاهش هیجان و از بین بردن خستگی خود باشند و به معاشقه کردن ، بوسیدن و صحبت و درددل کردن بسنده کنند . شب دوم به بعد ، هر شبی که احساس کردند آشفتگی فکری طرفین برطرف شد ، نزدیکی کامل تا مرحله دخول را انجام دهند . اگر به مساله دقت شود ، بیماری انزال زودرس و درد خانمها از بین می رود (ماه عسل بسیار موثر است).

آقایانی که در دوره مجردی ، نزدیکی داشته اند ، مشکلات بیشتری دارند زیرا در شب اول فکر می کنند نزدیکی کردن بلد هستند ، اما توجه نمی کنند که نزدیکی که در دوران مجردی داشته اند ، فقط برای شهوت بوده و با امشب تفاوت دارد و به مسائل روحی و هیجانات همسرشان توجه نمی کنند ، پس بیشترین مشکلات مربوط به افرادی است که در دوران مجردی نزدیکی های متعدد داشته اند .

خلاصه اینکه خاطرات بد شب اول باعث اشکالات در نزدیکیهای بعدی می شود.

مواد مخدر و بی حس کننده ها:

همانطور که گفته شد ، انزال زودرس در معاشقه و دخول تفاوت دارد که با گفته ها به خوبی قابل کنترل است .

وقتی که شخص آگاهی نداشته با شد ، به مواد مخدر و بی حس کننده ها یا کاندوم بی حس دار ، رو می آورد که پس از مدتی که عادت شد ، اثر آنها کاهش پیدا می کند و عوارض زیاد به جای می گذارد . پس بهتر است که اشکالات نزدیکی از ریشه درمان شود .

تربیت فرزندان :

1- حالات روحی زن حامله در جنین ضبط می شود . اگر عصبی باشد ، وقتی بچه به دنیا آمد کولیک شکم دارد ، در مدرسه تند خو است و در خیابان و محیط کار به همین صورت . اگر شاد ومهربان و با وضو باشد بچه که به دنیا آمد کولیک ندارد و تا آخر عمر دوست داشتنی است . پس در دوران حاملگی ، شوهر باید بیشترین فعالیت را برای شاد ی روانی (نه مادی ) همسرش انجام دهد و او را حمایت کند و شوهر نباید در طول این 9 ماه توقع داشته باشد همسرش به او مانند سابق محبت کند .

2- وقتی بچه به دنیا آمد کلیه روابط خوب یا بد پدر و مادر در فرزندان ضبط می شود . پس بچه ها نیاز به تربیت ندارند ، ارتباط پدر و مادر خیلی اهمیت دارد.

3- وقتی که نزدیکی می کنید ، فرزندانتان را از اتاق خارج کنید (حتی یک ماهه) . انرژی خاصی که از روان شما در هنگام نزدیکی در فضای اطاق وجود دارد برای روان فرزند شما مخرب است و فرزند شما تا آخر عمر تند خو می شود . مثلا در جبهه وقتی انفجار صورت می گیرد ، افراد زنده موجی می شوند . این حالت در فرزند شما هنگام نزدیکی پیش می آید .

4- به فرزاندانتان از نظر معنوی و ارتباط قلبی محبت کنید و حتی افراط کنید . مطمئن باشید فرزندانتان پررو نمی شوند . این چنین فرزندی در هر محیطی و در هر شرایطی انحراف پیدا نمی کند . قانون روانپزشکی و شرعی این است که بچه از هر کسی که محبت ببیند ، جذب او می شود . اگر فرزند شما عشق و محبت را در منزل تجربه نکند ، بخصوص در سن بلوغ ، با کوچکترین محبت (بخصوص از جنس مخالف ) جذب و منحرف می شود .

این مطلب را همه مادر و پدر ها می دانند ، اما با مادیات اشتباه می گیرند و در مورد معنویات نیز محبت عاطفی و قلبی (که در رابطه با علم ، هنر ، ورزش و .. است ) ، نیازی به دقت ندارد و حتی می توان افراط کرد .