تا توانی پا منه اندر فراق

مقدمه:

تا توانی پا منه اندر فراق     ابغض الاشیاء عندی­الطلاق

هیچ عصری مانند عصر ما خطر انحلال کانون خانوادگی و عوارض سوء ناشسی از آن را مورد توجه قرار نداده است و در هیچ عصری مانند این عصر عملاً بشر دچار این خطر و آثار سوء ناشی از آن نبوده است.

قانونگذاران، حقوقدانان، روانشناسان هرکدام با وسایلی که در اختیار دارند سعی می­کنند بنیان ازدواج­ها را استوارتر و پایدارتر و خلل­ناپذیرتر سازند. آمارها نشان می­دهد که سال به سال بر عدد طلاقها افزوده می­شود و خطر از هم پاشیدن، بر بسیاری از کانونهای خانوادگی سایه افکنده است. در گذشته کمتر درباره طلاق و عوارض سوء آن و علل پیدایش و افزایش آن و راه جلوگیری از وقوع آن فکر می­کردند. در عین حال کمتر طلاق صورت می­گرفت و کمتر آشیانه­ها بهم می­خورد. مسلماً تفاوت دیروز و امروز در این است که امروز علل طلاق فزونی یافته است و زندگی اجتماعی شکلی پیدا کرده است که موجبات جدایی و تفرقه و از هم گسیختن خانوادگی بیشتر شده است.

طلاق بیماری عمومی قرن است و در هرجا که آداب و رسوم جدید غربی بیشتر نفوذ کرده است آمار طلاق هم افزایش یافته است. مثلاً اگر ایران را در نظر بگیریم طلاق در شهرها بیش از ولایات است و در تهران که آداب و عادات غربی رواج بیشتری دارد بیش از شهرهای دیگر است.

از نظر اسلام ازدواج مقدس و کانون خانوادگی محترم و طلاق امر منفور و مغبوضی است. اجتماع موظف است که علل وقوع طلاق را از بین ببرد و در عین حال قانون نباید راه طلاق را برای ازدواجهای ناموفق ببندد. (راه خروج از قید و بند ازدواج هم برای مرد باید باز باشد و هم برای زن)

پیوستها:


درمان انزال زودرس|درمان دیر انزالی|درمان عدم نعوظ|درمان خودارضایی|درمان استمناء|میکروپنیس|وازکتومی


چاپ   ایمیل