عوامل مؤثر بر طلاق_دخانیات

-دخانیات

عده­ای بر این باورند که دخانیات تأثیر چندانی در زندگی زناشویی ندارد. در حالیکه اگر این موضوع جدی تلقی شود بخوبی ثابت می­گردد که مصرف دخانیات و اثرات دود و عوامل آن، چنان زندگی خانواده را تهدید می­کند که اثرات آن نه تنها ناچیز نمی­باشد، بلکه در خور کمال توجه و امعان نظر می­باشد.

مرکز اعمال اعضای تناسلی در اثر استعمال دخانیات نه تنها از ناحیه اصلی ضعیف می­شود بلکه از جانبی به دستگاه گوارش و گردش خون آسیب می­رساند که ضعف انجام عمل زناشویی بر اثر استعمال دخانیات به دنبال دارد و دستگاه پرقدرت و پرتحرک عصب زناشویی را به شدت دچار اختلال و نارسایی می­کند و زن را نسبت به امور جنسی بی­رغبت و بی­علاقه می­کند.

دانشمندان با تزریق محلول نیکوتین به خرگوش نر و ماده دریافتند بیضه­های نر و تخمدان ماده کوچک شده و بافت آنها که سازنده هورمونها و سلولهای جنسی اسپرماتوزوئید و اوول می­باشد ضعیف گردیده و به ناتوانی جنسی منتهی شده است. بنابر گزارش یک مرکز طبی در ژاپن، کشیدن سیگار و خوردن چای بلافاصله پس از هر غذا سهم مهلکی است که موجب می­شود تا انسان دقایق عمر خود را کوتاه سازد زیرا با وارد کردن نیکوتین، حتی تین چای موجب تجزیه و فعل و انفعالات شیمیایی گشته و اثرات مفید غذا را خنثی نموده، غذا و ویتامینهای آن کارایی و قابلیت اصلی خود را به طور دقیق از دست می­دهند.

یکی از قضات دادگاه حمایت خانواده می­گوید: «دیروز با دو پدیده متضاد در دادگاه به فاصله یک ساعت روبرو شدم: اول زنی تقاضای طلاق داشت که از دست دود سیگار و بوی سیگار شوهرش به تنگ آمده و خود و فرزندانش دچار تنگی نفس شده­اند و تقاضای طلاق کرده بود و درست یک ساعت بعد مردی با ظاهری آراسته و موقر می­خواست زنش را طلاق بدهد چون همسرش حاضر به ترک سیگار نبود. مرد اظهار می­داشت که کشیدن سیگار به وسیله همسرش موجب بدآموزی برای فرزندانش می­گردد و از طرفی بوی بد سیگار همسرش حس و غریزه زناشویی و جنسی او را کاهش داده است. بطوریکه هیچگونه رغبت زناشویی ندارد و ابداً مایل نیست در کنار وی قرار گیرد و همین عامل در درازمدت موجب انحراف جنسی وی خواهد شد و برای جلوگیری از انحراف جنسی خود ناچار شده تا از دست همسر سیگاری خویش شکایت کند و تقاضای طلاق بدهد.»

کودکانی که روزانه در معرض دود 30 نخ سیگار قرار داشتند دو برابر بیشتر با خطر ابتلا به اختلالات تنفسی روبرو بوده­اند و اختلالات تنفسی در دختران شایع­تر از پسران بود.

مادران بویژه هنگام بارداری در طول دوران شیردهی باید از استعمال دخانیات پرهیز کنند. در یک بررسی علمی مشخص شده است که در ادرار نوزادان مادران شیردهی که سیگار می­کشیدند در مقایسه با نوزادان مادران سیگاری که با شیرخشک نوزادان خود را تغذیه می­کردند میزان «کوتینین» ده برابر بیشتر بوده است. «کوتینین» یکی از فرآورده­ای فرعی «نیکوتین» موجود در سیگار است.

زنی که با لبان سیگاری می­خواهد همسرداری کند. چگونه می­تواند کاملاً موفق باشد؟ زیرا آمیزش مرکزیت آن بوی خوش و حس شادابی است که با بوی سیگار همراهی ندارد. حتی مردی که با دهانی سیگاری بوی مشمئزکننده آن می­خواهد همسرداری کند باید بداند که همسرش از آمیزش با وی چندان لذتی را نخواهد برد و بهداشت خانواده از ابزار مهم زناشویی و فاکتور بسیار مهمی در پرورش و شکوفا شدن خانواده می­باشد. یک سیگاری معمولاً دارای اخلاق ناپایدار است بی­ثباتی و تردید و بی­حوصلگی و بدخلقی او ممکن است محیط خانواده را از ؟ بدرقه کند.

به همین خاطر یکی از عوامل پایین­بودن میزان طلاق در روستاها بدون تردید می­توان در اثر مصون ماندن روستائیان از شر الکل و سیگار است.

پیوستها:

درمان استمناء|درمان ناتوانی جنسی|درمان مشکلات جنسی|درمان انزال زودرس|درمان زودانزالی|وازکتومی|میکروپنیس|


چاپ   ایمیل