آنال-سکس، اگرچه رایجه، اما یک رفتار پرخطر جنسی محسوب می شود

آنال سکس، اگرچه رایجه، اما یک رفتار پرخطر جنسی محسوب میشه؛ به این دلایل:

۱- مقعد، مثل واژن ترشحاتی نداره که لغزندگی ایجاد کنن. پس خشکی، احتمال پارگی مخاط رو بالا می بره. هرجا هم که آسیب بافتی ایجاد شد، خطر ورود عوامل بیماریزا بیشتر میشه. مطالعات نشون داده خطر آلودگی به HIV در سکس آنال 30 برابر بیشتر از سکس نرماله. دقت کنید که ژل لوبریکانت خطر آسیب بافتی رو کم میکنه اما از بین نمی بره.

مخاط واژن ساخته شده برای نزدیکی. مثل پوست، یک لایه از سلول های مرده مخاط واژن رو محافظت می کنه. اما در رکتوم این طور نیست و مخاط اون برای ورود جسم خارجی هیچ محافطتی ندارن.

۲- یک عضله حلقوی (اسفنکتر) وجود داره که در مقعد کار گذاشته شده برای نگه داشتن مدفوع. درست مثل دری که فقط از یک طرف باز میشه. در سکس آنال، شما این در رو از سمت دیگه باز می کنین. چه اتفاقی می افته؟ اون در ممکنه از کار بیفته. برای همین، بعضیها معتقدن تکرار سکس آنال، «ممکنه» در دراز مدت کارکرد اسفنکتر رو مختل کنه و به بی اختیاری مدفوع منجر شه.

۳- اگرچه محیط واژن هم استریل نیست، اما باکتری هایی که اونجا هستن با باکتری های دستگاه گوارش متفاوتن. عفونت واژن دقیقا به همین دلیل به وجود میاد که ترکیب معمول باکتری های مفید واژن، با ورود میکروب های غریبه به هم میخوره. ثابت شده آنال سکس خطر عفونت های واژن و عفونت ادرار و انواع عفونت های سیستمیک مثل هپاتیت رو بالا می بره.

۴- و بالاخره اگر مشکلی مثل همورویید یا فیشر وجود داشته باشه، آنال سکس ممکنه منجر به پارگی رگ ها و خونریزی جدی بشه.

با همه این اوصاف، اگر به طور گذرا و مثلا هفته ای یک بار جهت تنوع، نه به عنوان قاعده معمول سکس، خواستین ارتباط برقرار کنین، و البته در صورتی که شما هم ازش لذت می برین، مشکلی نیست. فقط به این نکته ها توجه کنین:

۱- خانمها باید کاملا در این مورد رضایت داشته باشن. هرجور اعمال فشار برای این که یک خانم به این نوع رابطه تن بده، می تونه مصداق همسرآزاری باشه و حتی قابل پیگرد قانونی.

۲- به محض اینکه درد غیر قابل تحمل شد، باید نزدیکی متوقف بشه. هیچ خانومی هم نباید فکر کنه مجبوره به انجام این کار، یا اگه به شوهرش بگه نه، فاجعه ای اتفاق می افته.

۳- آنال سکس حتما باید با استفاده از کاندوم و ژل لوبریکانت (و نه روغن یا وازلین) باشه، چون به شدت خطر انتقال تنوع عفونت رو بالا می بره. ژل لوبریکانت برپایه آبه اما وازلین و روغن و...، ممکنه باعث پارگی کاندوم بشن و همه خطراتی که گفتم روی سر شما آوار بشه. ژل لوبریکانت رو همه داروخانه ها دارن.

۴- آنال سکس تنها باید به عنوان یک تنوع در رابطه مطرح باشه، نه به عنوان روش معمول. اگر تنها این شکل رابطه برای یک مرد مطلوب باشه، غیر طبیعیه.

۵- اگر ضایعه ای اطراف مقعد وجود داره به هیچ وجه این  کار انجام نشه مگر بعد از معاینه و تایید پزشک.

۶- دخول نباید به صورت متناوب با واژن یا دهان انجام بشه (وای از این فیلم های پورن که چقدر بدآموزی دارن!) چون ترشحات مقعد نباید وارد واژن بشه. با هر بار تغییر، باید کاندوم رو عوض کرد تا خطر به کمترین حد برسه.

---------------------------------------------------------------------------------------------

به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

برای پیوستن به کانال دانستنیهای جنسی کلیک نمایید..

 

چاپ   ایمیل