استمنا

استمنا

استمنا یکی از روش های ارضای جنسی است که در آن فرد به تنهایی با تحریک اندام جنسی به ارگاسم می رسد. استمنا فقط در کشور و دین ما انکار نشده است بلکه در کشورهای دیگر نیز مضررات پزشکی آن اثبات شده است که در ادامه به آن ها می پردازیم.
آسیب های بیولوژیکی و روانشناسی استمنا :
آسیب های بیولوژیکی
تحقیقات نشان داده است استمنا آسیب های زیادی به سلامت جسمی فرد وارد می کند.
مشکلات دستگاه ادراری در مردان
در مردان استمنا مکرر می تواند منجر به آسیب به پوست آلت تناسلی آن ها شود. همچنین استمنا با مالش آلت تناسلی به اجسام مختلف مانند بالش، فرش و مبل مجاری ادراری مردان را دچار مشکل می کند و باعث اختلال در خارج شدن عادی ادرار در یک جریان مستقیم می شود و ادرار به صورت اسپری خارج می شود.
خودارضایی به صورت دمر به صورت مکرر، ادرار کردن فرد را دچار مشکل می کند.”همچنین خودارضایی در مردان متاهل منجر به از دست دادن میل جنسی و کاهش میل به رابطه با همسر خود می شود و این منجر به ضعیف شدن رابطه و در نتیجه از بین رفتن آن می شود.
شکستگی آلت تناسلی
به گزارش نبض ما، حتی گاهی اوقات استمنا به روش های غیر معمول منجر به شکستگی آلت تناسلی مردان می شود. با این اتفاق درد وحشتناکی به سراغ فرد می آید و باید فرد سریعا به پزشک مراجعه کند و در برخی موارد جراحی نیز لازم است.
درد و سرطان پروستات
استرس ناشی از استمنا می تواند منجر به بالا رفتن فشار خون شود. خودارضایی نه تنها فشار خون ناشی از استرس را بالا می برد بلکه لذت بردن از رابطه جنسی را نیز از بین می برد. همچنین خود ارضایی بر پروستات نیز تاثیر می گذارد.
زود انزالی
اختلال در عملکرد جنسی نیز یکی از عوارض شایع استمنا است. مردانی که دائما خودارضایی می کنند به علت سرعت در انجام خودارضایی و عدم آمادگی قبلی در رابطه جنسی واقعی دچار زود انزالی می شوند. این مردان باید بدانند که حسی که در رابطه جنسی است کاملا با خودارضایی متفاوت است و باید آن را به کلی فراموش کنند. در ابتدا همسر فرد باید به او کمک کند تا خودارضایی را ترک کند و حسی فراتر از لذت خود ارضایی برای فرد فراهم کند.
در هنگام درمان اختلالات جنسی در رابطه با استمنا از فرد سوال می شود و در صورت اعتیاد به خود ارضایی ابتدا باید خود ارضایی ترک شود.
آسیب های روانشناختی
استمنا اثرات مخرب فراوانی بر روح و روان فرد می گذارد که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.
افسردگی
روانشناسان معتقدند نشانه های افسردگی در افرادی که به صورت دائم استمنا می کنند بیشتر دیده می شود.
پرخاشگری
در رابطه با ارتباط بین انواع روابط جنسی و مکانیزم های دفاعى انجام شد. مکانیزم دفاعى ، فرایندهای ناخودآگاه است که با هدف مقابله با اختلالات حاد استرس ناشی از درگیری های احساسی رخ می دهد و پرخاشگری را به دنبال دارد.
وابستگى اضطرابی
در افرادی که استمنا می کنند وابستگى اضطرابی نیز دیده می شود. وابستگى اضطرابی وضعیتی است که فرد به صورت افراطی نیاز به حمایت، رابطه عاطفی و صمیمیت از شریک زندگی خود دارد.


چاپ   ایمیل