كاهش اضطراب

اضطراب، دلهره و هراسی است که به خاطر یک رویداد پیشِ رو، به انسان دست می‌دهد. در زندگی روزمره، علائم جسمی و روانی اضطراب را می‌توان در مواردی مانند

بالا رفتن تپش قلب، عدم تمرکز در کار و تحصیل، اختلالات خواب و بدخُلقی با خانواده، دوستان و همکاران یافت. اضطراب و استرس، واکنشی جسمی و احساسی به خطرات درک شده است. اگر به یک اختلال اضطراب جدی دچار شده‌اید، به پزشک متخصص مراجعه کنید تا راه های درمان کاهش اضطراب را به شما آموزش دهد . دکتر محمد زاده متخصص در این زمینه میباشد و شما میتوانید جهت درمان اضطراب مراجعه نمایید .برای کنترل علائم اضطراب راه‌های زیادی وجود دارد. راه کارهای مقدماتی درمان اضطراب به شرح زیر میباشد .

خواب کافی داشته باشید :

برای درمان اضطراب باید خوب بخوابید. کمبود خواب در سلامتی جسمی تاثیر میگذارد .

لبخند بزنید :

یکی از راه‌های درمان اضطراب لبخند زدن است. خنده می‌تواند عوارض افسردگی و اضطراب را کاهش دهد

به هم ریختگی‌های ذهن خود را مرتب کنید :

به‌هم‌ریختگی جسمی برابر است با به‌هم‌ریختگی روانی و ذهنی. شما میتوانید چند دقیقه از وقت خود را صرف مرتب کردن محل زندگی یا کار خود نمایید و سپس عادت کنید که همه چیز را تمیز و عاری از هرگونه عنصر اضطراب‌زا نگاه دارید.

سپاس‌گزار باشید :

سپاس‌گزاری به کاهش اضطراب کمک می‌کند.

تغذیه‌ی مناسب داشته باشید :

اضطراب می‌تواند به طور کل فعالیت بدن را دچار اختلال کند به طوری که اشتهای ما تغییر یابد یا فقط بتوانیم مواد غذایی خاصی بخوریم. اُمگا۳ به کاهش عوارض افسردگی و اضطراب کمک می‌کند

نفس کشیدن را بیاموزید :

یک ابزار مفید برای درمان اضطراب و جلوگیری از حملات اضطرابی و ترس شدید، تنفس است

تمرکز ذهن (مدیتیشن) داشته باشید :

تمرکز ذهن آرامش‌بخش است،

تفریح کنید :

تفریح باعث مشود که فکراتان مشغول نشود و از اضطراب دور باشید

از پیش برنامه‌ریزی کنید :

با آماده نمودن خود برای روزهای پیشِ رو، با افکار اضطراب‌آور مبارزه کنید. سعی کنید یک برنامه‌ی زمان‌بندی یا یک لیست فعالیت‌ها درست کنید و عاداتی را در خود ایجاد نمایید که به افزایش بهره‌وری منجر می‌شود .

اگر این موارد کاربردی نداشت به یک روان‌درمان‌گر( دکتر محمد زاده ) مراجعه نمایید تا به کمک او مشکل جدیِ اضطراب خود را بر طرف کنید.


چاپ   ایمیل