کاهش اختلاف زناشویی|مشاوره پیرامون اختلاف زناشویی

اختلاف زناشویی

روابط مزایای فوق العاده ای برای رفاه ، رضایت از زندگی و مدیریت استرس ارائه می دهند ، اما هیچ کدام بدون چالش نیستند. این مسائل می تواند فشار زیادی را برای زوجین ایجاد کند ، اما کار با آنها می تواند بسته به نحوه برخورد با چالش هایی که با آن روبرو هستند ، پیوند آنها را تقویت یا از بین ببرد.

حل مشکلات ازدواج به شیوه سالم می تواند بسیار دشوار باشد ، به ویژه به این دلیل که عوامل استرس زا می توانند از منابع مختلف ناشی شوند. موارد زیر برخی از رایج ترین منابع استرس زناشویی و مشکلات ازدواج است.

اختلاف زناشویی

مشکلات پولی

استرس دعوا بر سر پول یکی از مشکلات ازدواج است که اغلب با آن روبرو می شود.

به طور کلی ، وقتی زوج ها در مورد پول با هم درگیر می شوند ، اختلاف آنها واقعاً نماد چیزی متفاوت است ،نبرد قدرت ، ارزش ها و نیازهای متفاوت ، یا سایر مسائل پیرامون پول.

با این حال ، در شرایط سخت اقتصادی ، استرس مالی در واقع می تواند باعث استرس عمومی بیشتر ، تعارض بیشتر بر سر مسائل غیر مرتبط با پول و همچنین بحث های پول محور شود. به عنوان مثال ، وقتی یکی از شرکا به شدت بر سر پول استرس دارد ، ممکن است صبورتر نباشد و به طور کلی بیشتر استرس داشته باشد. آنها ممکن است در مورد موضوعات غیر مرتبط با طرف مقابل خود دعوا کنند بدون اینکه حتی متوجه آن شوند.

 

اختلاف زناشویی

 

مسائل مربوط به کودکان

کودکان می توانند منبع بالقوه دیگری از استرس و مشکلات ازدواج را به همراه داشته باشند. کودکان فوق العاده هستند و می توانند هدایای شگفت انگیز و معناداری را به زندگی ما بیاورند ، اما بچه دار شدن می تواند استرس بیشتری را در ازدواج به همراه داشته باشد ، زیرا مراقبت و مراقبت مستلزم مسئولیت بیشتر و همچنین تغییر در نقش ها است و دلایل بیشتری برای اختلاف نظر و فشار ایجاد می کند.

استرس روزانه

استرس های روزانه نیازی به برابری با مشکلات ازدواج ندارند ، اما می توانند مشکلاتی را که از قبل وجود دارد تشدید کنند. هنگامی که یکی از شرکای خود روز پر استرسی را سپری می کند ، ممکن است هنگام بازگشت به خانه بی تابی کنند ، ممکن است درگیری ها را با مهارت کمتری مدیریت کنند و انرژی عاطفی کمتری برای اختصاص روابط خود داشته باشند. وقتی هر دو شریک روز سختی را گذرانده اند ، البته این فقط تشدید می شود.

 

اختلاف زناشویی

 

برنامه های شلوغ

مشکلات ازدواج می تواند ناشی از برنامه های بیش از حد شلوغ به دلایل مختلف باشد:

  • زوج هایی که مشغول کار هستند اغلب دچار استرس می شوند ، به خصوص اگر از خواب خوب و تغذیه مناسب مراقبت نمی کنند.
  • زوج های شلوغ ممکن است احساس ارتباط کمتری داشته باشند زیرا زمان کمتری برای گذراندن با هم و جدایی بیشتر در زندگی خود دارند.
  • ممکن است زوجین به عنوان یک تیم با هم کار نکنند و ممکن است خود را بر سر این که چه کسی به وظایف خانگی و اجتماعی رسیدگی می کند درگیر شوند.

ارتباط ضعیفشاید بزرگترین پیش بینی کننده مشکلات ازدواج ارتباط ضعیف یا ارتباط منفی باشد که نگرش ها و پویایی های مخرب روابط را نادیده می گیرد.ارتباط سالم مهم است ؛ ارتباط ناسالم می تواند منجر به مشکلات عمده ازدواج شود.

عادت های بد

گاهی اوقات زوجین با مشکلات ازدواج روبرو می شوند که اگر این دو متوجه عادت های بد خود شوند و آنها را تغییر دهند ، می توان آنها را حل کرد. مردم همیشه تصمیم آگاهانه ای نمی گیرند که بر سر مسائل کوچک بحث کنند ، نق بزنند و انتقاد کنند ، یا برای مثال نظافت را به دیگران بسپارند.

جهت دریافت نوبت برای مشاوره کافیست بر روی ایکن زیر کلیک نمایید 

دریافت مشاوره 

 

 


چاپ   ایمیل