چالش­ها بر سر تعیین استاندارد طول آلت:

آمارها و ارقام مختلفی از سوی مراکز مختلف منتشر شده است که در مقام مقایسه بسیار سردرگم کننده است. کمپانیها تا 20 سانتیمتر را بعنوان حداقل اندازه آلت مرد اعلام کرده­اند و عدد دلخواه را 25 الی 27 ذکر می­نمایند. این در حالی است که پزشکان این رقم را 10 اعلام نموده­اند.

اخیراً در یک تحقیق میدانی وسیع و معتبر از سوی کمپانی کانادایی بیگر که تولیدکننده معتبرترین محصول افزایش سایز آلت است اندازه بین 12 تا 15 بعنوان حداقل طول آلت مردان (ماکروپنیس) و به بالا 15 بعنوان (سوپرپنیس) اعلام شده است. این آمار معتبر افراد زیر این رقم را میکروپنیس و زیر 8 سانتیمتر را نانوپنیس اعلام نموده.

سپس با معرفی محصولاتی نظیر لانگر 22 و روغن بیگر که دارای تأییدیه­های CE اروپا هستند و بعنوان بهترین برای بزرگ کردن آلت مطرح هستند را دارای قابلیت ارتقاء اندازه از یک طبقه­بندی به طبقه­بندی دیگر اعلام کرده است.

این تحقیق اذعان میکند سایز ماکروپنیس دلخواه­ترین اندازه برای بانوان است. نتایج اعلام شده در این تحقیق به عنصر بسیار مهم روانی و تصوری در رضایت جنسی اشاره­ای نکرده است.

آلت­های مردانه از حیث اندازه به چهار دسته تقسیم می­شوند:

1-نانوپنیس­ها

2-میکروپنیس ها (طول آلت حداکثر 1/3 سانتیمتر)

3-ماکروپنیس­ها (طول آلت بین 12 تا 15 سانتیمتر)

4-سوپرپنیس­ها و افراد استثنایی

آلت پنهان:

ابعاد بدن فرد، طول آلت را تحت تأثیر قرار می­دهد. اگر فردی چاق و سنگین وزن باشد آلت او کوچکتر به نظر می­آید چون توسط بافت­های بدن احاطه شده و گاهی در چربی­های بدن فرو می­رود. این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می­شود.

پس آلت شبکه­ای (آلت پنهان شده و آلت تله­دار همه حالاتی هستند که اندازه آلت طبیعی است اما به ظاهر کوچک به نظر می­آید. این مشکلات با عمل جراحی قابل اصلاح می­باشند. در موارد بسیار نادر کودکانی بدون آلت به دنیا می­آیند (1 مورد از هر 20 میلیون پسری که متولد می­شود.)

علمی نبودن آمارها

یکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی (در حالت شل یا راست شده) با آن مواجه می­شویم این است که آمارهای جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست.

تعداد زیادی سرشماری اینترنتی و مطالعات آماری وجود دارند اما این تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست. اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می­باشد. در حالی که گرایش به سمت ادعاهای اغراق آمیز است.

اندازه آلت در حالات شل و راست شده

اندازه آلت شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی­باشد.

در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر می­کند اما اغلب مردان آلتی با اندازه متوسط در حالت شل دارند که در حالت راست شده به طور قابل توجه بزرگ می­شود.

متوسط اندازه آلت در حالت شل در محدوده 6 تا 11 سانتیمتر است.

متوسط اندازه آلت در حالت راست شده در محدوده 10 تا 20 سانتیمتر است.

باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت را به صورت موقت کوچکتر می­کند.

پیوستها:

میکروپنیس|درمان انزال زودرس|برگشت وازکتومی|متخصص وازکتومی|درمان انزال زودرس|درمان عدم نعوظ