خودارضایی

تعریف:خود ارضایی یک رفتار خود تحریکی است که به منظور کسب لذت صورت می‌پذیرد. کودکان ممکن است خود را با دست یا شئی دیگری مالش دهند. آنها هنگام انجام این عمل معمولاً مشغول، برافروخته و مبهوت به نظر می‌رسند. ممکن است یک کودک این عمل را چندین بار در روز یا فقط یک بار در هفته انجام دهد. خود ارضایی به طور شایع زمانی رخ می‌دهد که کودک خواب آلود، خسته و تحت فشار است یا مشغول دیدن تلویزیون می‌باشد.

خودارضائی (استمناء)، راه درمان و عوارض آن

خودارضائی چیست؟

ارضا شدن به صورت غیرعادی به واسطه تحریک مجازی توسط عکس فیلم و یا شخصیت و انجام سکس خیالی در ذهن را خودارضائی مینامند. یکی از بارزترین مشکلات جوانان به خصوص در ایران به علت نیاز میل جنسی و عدم دسترسی به جنس مخالف برای ارضاشدن این غریزه پدیده خودارضائی می­باشد. این پدیده در زنان 20 درصد بیش از آقایان است اما ضررهای وارده بر جسم و روان مردان تا 50 درصد بیش از زنان است. برحسب لذت و امنیت خاطر و مهیا بودن محیط و سهولت انجام این عمل اعتیاد به آن بسیار زیاد است و ترک آن بسیار سخت. هرگونه خارج شدن اسپرم یا مایع نخاعی از آلت مردانگی به واسطه خودارضائی باعث میشود تا انرژی زیادی از بدن به هدر رود. خواب­آلودگی، احساس خستگی، بی­حوصلگی و عدم تمرکز ذهن را می­توان از مهمترین مشکلات روانی این عمل به شمار آورد.

زن ... مرد ... خود ارضائی

یکی از مواردیکه در امور جنسی کاملاً افراد را گیج و دچار استرس کرده است مورد خودارضایی می­باشد. این عاملیست که همه از آن به عنوان یک اعتیاد نام می­برند و آن را شدیداً پنهان میکنند در حالیکه به نظر من 90% پسران و 70% دختران به انجام آن مشغولند.

در گذشته اخلاقیون زنها را عامل تحریک جنسی می­دانستند و آنها را به بهانه عوامل گوناگون خانه­نشین میکردند تا از جلوی چشم دور باشند ولی در مورد پسران کاری نمی­توانستند بکنند برای همین با استفاده از دروغ سعی در شستشوی مغزی آنها می­کردند و افکار پوچی را برای جلوگیری از مبادرت به این کار وارد مغز آنان می­نمودند. با اینکه در علم نوین از خودارضایی به عنوان یک پدیده کاملاً طبیعی در پروسه تکاملی جنسی فرد نامیده می­شود ولی متاسفانه بدلیل سانسور شدید خبری دریچه­های اطلاعاتی کاملاً بسته می­باشد.

بحث بر سر خودارضائی همواره وجود داشته و نظریات متعددی در این باره نقل شده است اما هنوز مشخص نشده که آیا خود ارضائی باعث بروز مشکلات می­شود یا اینکه اعتیاد به آن.

خود ارضایی در بعد از ازدواج بدلیل عدم رفتار جنسی مناسب صورت می­گیرد و می­بایست فرد را با ایجاد رویه مناسب زناشویی به روال عادی برگرداند. فرد پس از خودارضایی خود را آدم ضعیف­النفسی می­یابد و تا حدودی خود را مریض و متفاوت از دیگران احساس می­کند.پس از آن روزی شصت بار به خود قول می­دهد که دیگر آن را نکند ولی مجدداً… این باعث میشود که فرد فکر کند اراده نداشته و خود را ضعیف احساس کند.

 • مشاوره جنسی

  اختلالات جنسی وروشهاو داروهای مناسب(Sex Counsulting)

  بر طبق آمار در آمرﻴﻜﺎ از هر ده نفر مرد سه نفر و از هر ده نفر زن چهار نفر دارای مشکلات جنسی هستند.


  مشکلات مردان شامل : انزال زودرس – اختلال در نعوظ – فقدان و يا کاهش ميل جنسی – انزال ﺩﻴﺭرس – سايز آلت تناسلی.

  مشکلات زنان شامل : فقدان و يا کاهش ﻤﻴﻝ جنسی – مقاربت دردناک – اسپاسم عضلات صاف دهانه واژن – فقدان ارگاسم.

  در ايران يکی از علل شايع مشکلات جنسی خجالت، شرم و حيا و عدم پرسش از پزشکان آگاه می باشد که در برخی افراد، بيماری به صورت مزمن شده و درمان آن نيز مشکلتر است و کسانيکه در ابتدای ازدواج يا قبل از آن تحت مشاوره قرار می گيرند موفق ترند.

   

  پیوست ها:


  دکتر مجرب درمان زود انزالی|درمان عدم نعوظ|برگشت پذیری وازکتومی|متخصص میکرو پنیس|درمان انزال زود رس|درمان مشکلات جنسی|